Aktualności

OSZUKALI I OKRADLI SENIORA STOSUJĄC LEGENDĘ DOPŁATY DO 14. EMERYTURY

Data publikacji 24.10.2022

83-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ został oszukany i okradziony przez dwóch mężczyzn narodowości romskiej, którzy weszli do jego domu pod legendą dopłaty do 14. emerytury. Oszuści wręczyli seniorowi dwustuzłotowy banknot kolekcjonerski, a następnie ukradli z kieszeni kurtki 5 000 złotych. Przestrzegamy przed osobami, które przychodzą do naszego domu i informują o dopłacie do 14. emerytury. Przypominamy, że dodatkowe emerytury wypłacane są każdemu w całości przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i nie ma żadnej dodatkowej dopłaty i konieczności składania dodatkowych pism, formularzy czy wniosków.

W sobotę w południe do otwartego domu 83-letniego mieszkańca gminy Nowy Targ weszło dwóch mężczyzn narodowości romskiej informując o dopłacie do 14.emerytury. Oszuści weszli do pokoju, gdzie wręczyli gospodarzowi 200 złotych, jednocześnie żądając wydania 100 złotych. Zadowolony z dodatkowych pieniędzy emeryt z kieszeni kurtki, która wisiała na wieszaku w pokoju wyjął 100 złotych i wręczył mężczyźnie. Następnie starszy z nich poprosił 83-latka, aby odprowadził go do drzwi wyjściowych. Na pożegnanie wyściskał mocno seniora, życząc jednocześnie zdrowia i szczęścia. W tym czasie drugi mężczyzna  ukradł z kieszeni kurtki wszystkie pozostałe pieniądze, po czym wyszli z domu, pozostawiając na szafce zapakowane w pudełku noże kuchenne. Dwustuzłotowy banknot okazał się kolekcjonerski, a 83-latek stracił 5 000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy.  
 

Przestrzegamy przed kontaktem z osobami nieznajomymi, które przychodzą do naszego domu i informują o dopłacie do 14. emerytury. Przypominamy, że dodatkowe emerytury wypłacane są w całości przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i nie ma żadnej dodatkowej dopłaty. 
Oszuści mogą podawać się także za pracowników ZUS-u i oferować swoją pomoc przy załatwienie formalności związanych z otrzymaniem 14. emerytury. Informujemy, że dodatkowa emerytura wypłacana jest bez konieczności składania dodatkowych pism, formularzy czy wniosków.
Gospodarzu, nie daj się oszukać i okraść! Zabezpiecz swój dom przed swobodnym dostępem dla osób postronnych i domokrążców. Zamykaj drzwi na klucz. Pamiętaj, że nie każdy kto do nas przychodzi ma szczere i dobre intencje. 

Powrót na górę strony