Aktualności

Pijany kierowca spowodował kolizję drogową

Data publikacji 07.09.2022

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję drogową. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za popełnione czyny odpowie przed sądem. Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Wczoraj wieczorem, policjanci wydziału ruchu drogowego nowotarskiej komendy zostali skierowani do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów w miejscowości Ludźmierz. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 42-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Czarnego Dunajca nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego volvo. W wyniku zderzenia nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci sprawdzili uprawnienia do kierowania i zbadali trzeźwość kierowców. Okazało się, że sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Volkswagen został odholowany na parking strzeżony, a kierowca stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo i wykroczenie drogowe odpowie przed sądem. 42-letniemu kierowcy grozi kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. W tym przypadku w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy na szczęście poniesiono jedynie  straty materialne. Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duże zagrożenie na drodze. Stwarzają niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Piłeś? Nie jedź!

Powrót na górę strony