Aktualności

WSPÓLNE SŁUŻBY POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ NA WODZIE I TERENACH PRZYWODNYCH

Wspólne służby policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Patrole policjantów i strażaków to wspólna inicjatywa Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Ciepłe dni zachęcają do wypoczynku nad wodą, który choć bardzo przyjemny nie zawsze bywa bezpieczny. Każdego roku w okresie wakacji dochodzi do wypadków, utonięć zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Kąpiel w niestrzeżonych zbiornikach, brak nadzoru opiekunów nad dziećmi, skakanie do nieznanej wody, czy pływanie pod wpływem alkoholu to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń. 
Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu prowadzą  działania na wodzie i terenach przywodnych. 
Mundurowi działają prewencyjnie, a wspólne służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, w szczególności w rejonie miejsc nieobjętych nadzorem ratowników. Takie patrole organizowane są cyklicznie podczas trwającego sezonu letniego
Kolejne działania policjantów i strażaków prowadzone były w dniach  24 i 31 sierpnia br. wzdłuż rzeki Dunajec oraz wokół i na Jeziorze Czorsztyńskim z wykorzystaniem quadów i jednostek pływających.

Powrót na górę strony