Aktualności

Wyprzedzała na przejściu dla pieszych i przekroczyła dozwoloną prędkość. Wpadła policjantom z nowotarskiej grupy Speed

Obywatelka Słowacji, która przekroczyła dozwoloną prędkość i wyprzedzała na przejściu dla pieszych ,wpadła na gorącym uczynku policjantom z nowotarskiej grupy Speed. Jej zachowanie zostało nagrane na policyjnym videorejestratorze. Za popełnione wykroczenia została ukarana wysokim mandatem karnym.

W trakcie wtorkowej służby, około godziny 11.30 podczas przejazdu przez miejscowość Dębno, policjanci z grupy Speed z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zauważyli skodę z przyczepką na słowackich numerach rejestracyjnych, której kierowca na przejściu dla pieszych wyprzedził jadącego z przodu busa. Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem. Dokonali także pomiaru prędkości z jaką poruszała się skoda i okazało się, że przekroczyła dozwoloną prędkość o 43 km/h. Wyczyny kierowcy nagrano na policyjnym videorejestratorze.  Po chwili zatrzymali ten pojazd  do kontroli drogowej. Za kierownicą siedziała obywatelka Słowacji, która nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali kobietę wysokim mandatem karnym w kwocie 2500 złotych. 

Przypominamy!

Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w kwocie 1500 złotych i 10 punktów karnych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 43 km/h grozi 1000 złotych mandatu i 8 punktów karnych.

Opis filmu: Samochód osobowy wyprzedza na przejściu dla pieszych jadącego przed nim białego busa, po czym przyspiesza i jedzie dalej z nadmierną prędkością.

Film video_dg.mp4

Pobierz plik video_dg.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.06 MB)

Powrót na górę strony