Aktualności

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z HARCERZAMI

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu spotkał się z harcerkami z regionu wielkopolskiego, wypoczywającymi w Gorcach. Podczas spotkania przekazał wiele cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Podczas wakacji priorytetem działań nowotarskiej Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa osób, a w szczególności dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie powiatu. Jedną z form prowadzonych działań jest profilaktyka.

13 lipca br. w schronisku Koliba na Łapsowej Polanie, policjant z Zespołu ds. Nieletnich spotkał się z harcerkami obozu wędrownego z regionu wielkopolskiego obecnie wypoczywającymi w Gorcach. Funkcjonariusz przeprowadził rozmowę profilaktyczną i przekazał harcerkom wiele cennych uwag dotyczących ich bezpieczeństwa.

Podkreślał, na co należy zwrócić uwagę i jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku. Uczestniczki dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, czy w lesie oraz, jak należy zachować się w sytuacji pogorszenia warunków pogodowych.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki i elementy odblaskowe.

  • logo z napisem kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
  • logo z napisem kręci mnie bezpieczeństwo w górach
Powrót na górę strony