Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad jeziorem Czorsztyńskim

W ramach prowadzonych kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpiecznych wakacji” policjanci z nowotarskiej komendy wraz z Podhale Rescue Team oraz Państwową Strażą Pożarną przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną.

8 lipca br. funkcjonariusze z nowotarskiej komendy w ramach prowadzonej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpiecznych wakacji”, we współpracy z Podhale Rescue Team oraz Państwową Strażą Pożarną zorganizowali na plaży „Zamajerz” nad jeziorem Czorsztyńskim w Niedzicy akcję informacyjno-edukacyjną.  Celem akcji, skierowanej do osób wypoczywających nad wodą, było promowanie bezpieczeństwa.
W ramach prowadzonych działań profilaktycznych dzieci oraz ich opiekunowie mogli zobaczyć na policyjnym stoisku elementy wyposażenia słuzbowego policjantów m.in. wykrywacz metalu, pałkę służbową, czy kajdanki, a także wziąć udział w konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursów otrzymywali opaski odblaskowe, naklejki, smycze oraz inne ciekawe gadżety i słodycze. W ramach prowadzonej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze przypominali podstawowe zasady i przepisy dotyczące bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa związanego z wypoczynkiem nad wodą. Wzorem lat ubiegłych przypominano i zachęcano do wzięcia udziału w konkursie filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”.  Najmłodsi mieli również możliwość, usiąść za kierownicą policyjnego quada i poczuć się jak prawdziwy policjant Dużym zainteresowaniem uczestników akcji cieszył się zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało pokonać w specjalnych okularach – alkogoglach.   Z uwagi na fakt, że wzdłuż plaży przebiega ścieżka rowerowa, policjanci przeprowadzili z rowerzystami pogadanki edukacyjno-informacyjne przypominające o elementarnych przepisach ruchu drogowego dotyczącym rowerzystów i pieszych.  Ponadto edukowano także osoby starsze tłumacząc jak postępować oraz na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać. Policjanci wręczali przy tym ulotki pn. „Seniorze nie daj się oszukać” oraz promowali  „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”

  • chłopak siedzący na quadzie
  • chłopiec stojący przy busie straży pożarnej
  • dziecko siedzące na motocyklu policyjnym, obok stojący funkcjonariusz
  • dziecko trzymające w reku upominek, obok stojąca policjantka
  • dziewczynka siedząca na quadzie
  • mężczyzna idący miedzy pachołkami w alkogoglach
  • policjant przemawiający do zgromadzonej na plaży publiczności
  • policjant wręczający dziecku ulotkę
  • stoiska pokazowe, straży pożarnej, ratownictwa wodnego
Powrót na górę strony