Aktualności

Policjanci na spotkaniu prewencyjnym z młodymi kajakarzami

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczawnicy, w powiecie nowotarskim, uczestniczyli w XVII regatach Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnicy dla dzieci i młodzieży w slalomie kajakowym.

25 czerwca br., na przystani kajakowej Klubu Sportowego Pieniny w Szczawnicy odbyły się regaty dla dzieci i młodzieży w slalomie kajakowym  XVII Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w lidze młodzików. W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczawnicy którzy to w trakcie imprezy  przeprowadzili pogadankę z grupą dzieci i  młodzieży (zawodników ),  na temat zagadnień z programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „Bezpieczne wakacje”. W trakcie spotkania funkcjonariusze poruszyli takie tematy jak: 

 1. Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie, w tym: gdzie wolno się kąpać, a gdzie nie, kiedy się kapać, jak korzystać ze sprzętu wodnego
 2. Zasady zachowania się w górach, chodzenie tylko po szlakach do tego wyznaczonych, zakaz palenia ognisk, zakaz wyrzucania śmieci itp.),
 3. Zasady zachowania się wobec osób obcych
 4. Zasady zachowania się wobec agresywnych zwierząt (pies)
 5. Zasady zachowania wobec dzikich zwierząt
 6. Zasady zachowania jako osoby piesze poruszające się po drogach

W spotkaniu więzło udział około 60  uczestników.  Uczestnikom zostały rozdane książeczki  i ulotki zawierające informacje na powyższe zagadnienia.

 

 • funkcjonariusz przemawiający do kajakarzy
 • funkcjonariusze przemawiający do dzieci i kajakarzy
 • funkcjonariusze przemawiający do dzieci
 • funkcjonariuszka rozdająca ulotki dzieciom
Powrót na górę strony