Aktualności

Policyjne kontrole autobusów

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek. Na terenie powiatu nowotarskiego nie wyznaczono stałego punktu kontroli autobusów. Zgłoszenia dotyczące przeprowadzenia kontroli przez policjantów należy przesyłać z kilkudniowym wyprzedzeniem. 

Kontrolę autobusu można zgłosić:


Telefonicznie pod numerem:  47 83 46 400 lub 47 83 46 524
Mailowo na adres: sekretariat@nowy-targ.policja.gov.pl lub sekretariatwrd@nowy-targ.policja.gov.pl

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

  • niebieski autobus i napis wakacje 2022

Pliki do pobrania

  • 61.03 KB
Powrót na górę strony