Aktualności

Wypadki z udziałem traktorzystów na terenie powiatu nowotarskiego

Data publikacji 02.06.2022

1 czerwca br. w Podsarniu doszło do wypadku z udziałem traktorzysty. To kolejne zdarzenie na terenie powiatu nowotarskiego podczas prac rolniczych. Kilka dni wcześniej w Szlembarku traktor wywrócił się i przygniótł 78-letniego mężczyznę. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność podczas prac polowych w szczególności na pochyłym i stromym terenie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16 w Podsarniu. 63-letni mężczyzna po powrocie z lasu na wzniesieniu na terenie posesji chciał odpiąć od ciągnika przywiezione drzewo. Nagle pojazd zaczął się staczać, a traktorzysta chcąc go zatrzymać, poślizgnął się  i wpadł pod tylne koło. 63-latek z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. To kolejne zdarzenie na terenie powiatu nowotarskiego podczas prac rolniczych. Kilka dni wcześniej w Szlembarku podczas zjazdu stromym odcinkiem, traktor wywrócił się i przygniótł 78-letniego mężczyznę, który z urazem miednicy został przewieziony do szpitala.

Co roku dochodzi do wypadków z udziałem traktorzystów. Niektóre z nich miały tragiczny skutek. Apelujemy o zachowanie ostrożności w trakcie prac polowych. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia co może kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie najmłodszych oraz o tym, że pojazdy i maszyny rolnicze mogą stwarzać dla dzieci bardzo duże zagrożenie.

Powrót na górę strony