Aktualności

Nowotarżanin wpływem alkoholu spowodował kolizję

Mieszkaniec Nowego Targu kierował oplem mając ponad 1.8 promila i najechał na tył poprzedzającego peugeota. 51-latek stracił prawo jazdy, grozi mu teraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Wczoraj po godzinie 17, policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego przy ulicy Jana Pawła II w Nowym Targu. Na miejscu ustalili, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel, który jechał w kierunku Gronkowa,  nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego peugeota. W wyniku zderzenia pojazdów nikt nie odniósł obrażeń ciała. Po sprawdzeniu wymaganych dokumentów i stanu trzeźwości kierowców, okazało się, że 51-letni sprawca kolizji był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 1.8 promila alkoholu w organizmie. Nowotarżanin za jazdę w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo i wykroczenie drogowe grozi mu kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przestrzegamy i apelujemy o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do prawdziwej drogowej tragedii.

Powrót na górę strony