Aktualności

Wandal zniszczył 6 wiat przystankowych w Spytkowicach. Czeka go sprawa karna.

Data publikacji 02.06.2022

16-latek jechał samochodem, a 18-latek strzelał z wiatrówki w przystanki.  Wandal wybił szyby w 6 wiatach przystankowych powodując straty na szkodę Urzędu Gminy w Spytkowicach na kwotę 11 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo uszkodzenia mienia, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

W poniedziałek (30 maja br.) około godziny 21, policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju otrzymali zgłoszenie o wandalu, który w Spytkowicach  z jadącego fiata punto strzela do wiat przystankowych. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany rejon. Podczas przejazdu zauważyli jadącego z naprzeciwka fiata, odpowiadającego temu ze zgłoszenia i przystąpili do kontroli drogowej tego pojazdu. Za kierownicą siedział 16-latek, a w środku dwóch pasażerów w wieku 16 i 18-lat. Policjanci ustalili, że to najstarszy z nich strzelał z wiatrówki do wiat przystankowych. Pistolet pneumatyczny został zabezpieczony, a sprawca uszkodzenia mienia został zatrzymany. Nieletni po zakończeniu interwencji zostali przekazani opiekunom.

Podczas dalszych czynności ustalono, że uszkodzono  łącznie 6 wiat przystankowych, a wartość strat wyniosła w sumie 11 tysięcy złotych. 18-latek następnego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia (art. 288 kodeksu karnego), na szkodę Urzędu Gminy w Spytkowicach, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.
Nieletni kierowca nie posiadał odpowiednich uprawnień, bo kategoria B1 nie uprawnia do prowadzenia typu samochodu, którym jechał. Policjanci będą ustalać, dlaczego i kto dopuścił osobę bez wymaganych uprawnień do prowadzenia fiata. Wykroczenie (z art. 96 kodeksu wykroczeń) polegające na dopuszczeniu do prowadzenia pojazdu wbrew przepisom prawa, zagrożone jest karą grzywny.   

 

Powrót na górę strony