Aktualności

Pirat drogowy w obiektywie policyjnego videorejestratora

27-latek łamiąc kilka przepisów ruchu drogowego wpadł na gorącym  uczynku. Policjanci z nowotarskiej grupy SPEED zatrzymali go i ukarali  wysokim mandatem i punktami karnymi.

W trakcie niedzielnej służby, około godziny 16.30 podczas przejazdu ulicą Ludźmierską w Nowym Targu, policjanci z nowotarskiej grupy SPEED zauważyli kierowcę, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej popełnił szereg wykroczeń. Niecierpliwy mężczyzna ominął samochód stojący na prawym pasie jezdni przed przejściem dla pieszych i na czerwonym świetle jadąc  lewym pasem jezdni – „pod prąd”.. 
Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem i po chwili zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą mercedesa siedział 27-latek z powiatu nowotarskiego, który nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Okazało się także, że mercedes nie miał założonej przedniej tablicy rejestracyjnej. Zachowanie kierowcy zostało nagrane na policyjnym videorejestratorze. Za popełnione wykroczenia 27-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 2250 złotych oraz 12 punktami karnymi. 

 

Opis filmu: Samochód osobowy stoi przed przejściem dla pieszych z prawej strony stojącego na środku drogi znaku "nakaz jazdy z prawej strony". Jadące za nim auto osobowe wymija stojący samochód przeciwległym pasem, przekraczając podwójną linię ciągłą oraz jadąc z lewej strony znaku "nakaz jazdy z prawej strony"

Film video_Ludzmierska.mp4

Pobierz plik video_Ludzmierska.mp4 (format mp4 - rozmiar 897.01 KB)

Powrót na górę strony