Aktualności

Podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów „Wielkanoc 2022”

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem na drogach czuwali małopolscy policjanci, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w okresie od 15 do 18 kwietnia 2022 roku doszło do 15 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 15 zostało rannych.

Do pierwszego poważnego w skutkach wypadku doszło w Niedzielę Wielkanocną, w Jerzmanowicach - powiat krakowski. Jak wstępnie ustalono, około godz. 18:00, 27-letni kierujący pojazdem marki Audi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżając do rowu uderzył w betonowy przepust. On jak i jego 30 letni pasażer doznali ciężkich obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Badanie trzeźwości kierującego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto       okazało się, że  posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do wypadku śmiertelnego doszło w Poniedziałek Wielkanocny - 18 kwietnia około godz. 18:40 w miejscowości Niecew w powiecie nowosądeckim, na drodze krajowej nr 52. Jak wstępnie ustalono, 90-letni kierowca samochodu marki Suzuki wyjechał z drogi podporządkowanej i zderzył się z audi, którym kierował 21-latek. Suzuki dachowało a jego kierowca zginął na miejscu.

W czasie prowadzonych podczas świąt działań policjanci wyeliminowali z ruchu 75  kierujących w „stanie nietrzeźwości” (tj. takich, u  których badanie trzeźwości wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu  w organizmie).

Podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych doszło do 12 wypadków, w których zginęły  2 osoby, a 16 zostało rannych.                          

Powrót na górę strony