Aktualności

Grupa SPEED na drogach powiatu nowotarskiego

Data publikacji 15.04.2022

Podniesienie bezpieczeństwa na drogach, to priorytet nowotarskich policjantów ruchu drogowego. Do tego celu funkcjonariusze  wykorzystują nowoczesne radiowozy i skutecznie reagują na zachowania kierowców, którzy nie stosują się obowiązujących przepisów. Podczas wczorajszej służby policjanci ujawnili kilkunastu kierowców, którzy łamali przepisy drogowe i przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubni rekordziści jechali o 136 i 111 km/h za szybko, za co zostali ukarani mandatami karnymi po 2 500 złotych.

Policjanci ruchu drogowego z nowotarskiej grupy SPEED, każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i skutecznie studzą zapędy kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym do ograniczeń prędkości.

Podczas wczorajszej służby radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem na terenie Jabłonki i Chyżnego na drodze krajowej nr 7, policjanci ujawnili kilkanastu kierowców, którzy łamali przepisy drogowe i znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubni rekordziści (ze Słowacji) jechali z prędkością 206 i 181 km/h przy dopuszczalnej prędkości 70 km/h.  Zarówno 37-latek kierujący mercedesem  za przekroczenie prędkości o 136 km/h oraz 32-latek kierujący samochodem osobowym marki BMW  za przekroczenie prędkości o 111 km/h zostali ukarani mandatami karnymi po 2 500 złotych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy więc o rozsądek i poruszanie się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Powrót na górę strony