Aktualności

Trzy złote i jeden brązowy medal wywalczył nowotarski policjant w wyciskaniu sztangi leżąc

Data publikacji 15.04.2022

Komisarz Stanisław Gąsienica-Samek z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zwyciężył w Mistrzostwach Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego w Zalesiu, a w Mistrzostwach Europy Federacji XPC w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wywalczył dwa złote i jeden brązowy medal w kategorii wagowej 82,5kg.

Nowotarski funkcjonariusz od dawna odnosi wielkie sukcesy w wyciskaniu sztangi leżąc. Tylko w kwietniu z zawodów wrócił z trzema złotymi i jednym brązowym medalem.  
W dniu 2 i 3 kwietnia br. w Zalesiu odbyły się 14. Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego. Komisarz Stanisław Gąsienica-Samek wycisnął sztangę o wadze 185 kg i wywalczył I miejsce w kategorii wagowej 82,5 kg.
Kolejno w dniach 8 i 9 kwietnia br. w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Europy Federacji XPC w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, w ramach których przeprowadzono klasyfikację Służb Mundurowych. Komisarz Stanisław Gąsienica-Samek rywalizowął w kategorii wagowej 82,5 kg i zajął I miejsce w kategorii open, I miejsce w kategorii służb mundurowych open oraz III miejsce w kategorii służb mundurowych open absolute. Nowotarski policjant wycisnął sztangę o wadze 182,5 kg. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Zarówno w jednych, jak i w drugich rozgrywkach udział wzięło 200 zawodników.
Stanisław sporty siłowe uprawia od 20 lat zajmując czołowe miejsca w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich, jest także członkiem Kadry Narodowej. Kilkukrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski w tej konkurencji na arenie cywilnej, jak również w zawodach zrzeszających funkcjonariuszy służb mundurowych.
Na swoim koncie ma wiele sukcesów m.in. II miejsce o Puchar Polski - federacja IFP  w Kielcach, I Miejsce w Mistrzostwach Polski federacji WPC we Wrocławiu, I miejsce w 7 edycji „Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych” - European Police & Fire Games w Algeciras (Hiszpania), dodatkowo wygrał zawody dla policjantów garnizonu małopolskiego o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie”. Kom. Stanisław Gąsienica-Samek reprezentował także nowotarską komendę w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych, zdobywając brązowy medal. Policjant znalazł się także w składzie kilkunastoosobowej drużyny Komendy Głównej Policji zajmując I miejsce. Dodatkowo Staszek wygrał klasyfikację dla najlepszego zawodnika zrzeszonego w International Police Assocation (IPA). W ubiegłym roku zwyciężył w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Złotoryi, w Mistrzostwach Polski w „Wyciskaniu Sztangi Leżąc” federacji WPRF zajął II miejsce, a w Mistrzostwach Świata federacji WPC w Portugalii zdobył tytuł Vice Mistrza Świata, a w Kielcach wywalczył II miejsce w Mistrzostwach Polski federacji IPF.
 

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze, dziękujemy za godne reprezentowanie naszej formacji i życzymy kolejnych sukcesów!

Powrót na górę strony