Aktualności

Tymczasowy areszt dla 18-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków  

Policjanci z Posterunku Policji w Łapszach Niżnych zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Na podstawie zgromadzonych materiałów sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu  podejrzanego na 3 miesiące.

W poniedziałek (14 lutego br.) około godziny 18 w Niedzicy, policjanci z łapszańskiego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. Za kierownicą pojazdu siedział 18-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Podczas kontroli w kieszeni przednich drzwi policjanci zauważyli pęk woreczków strunowych. Przypuszczając, że kierowca może posiać narkotyki przystąpili do sprawdzenia pojazdu. W schowku znaleźli szklany słoik i woreczki strunowe z zawartością „kryształu”, woreczki strunowe z zawartością marihuany i wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków. Dodatkowo w kieszeni bluzy nastoletni kierowca schował kilkanaście woreczków z narkotykami. Policjanci przeprowadzili także przeszukanie w jego miejscu zamieszkania znajdując w jego pokoju jeszcze niewielkie ilości narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających oraz substancji psychotropowych.
18-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. W czwartek 18-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym areszcie zatrzymanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu może grozić kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

  • narkotyki w worku foliowym, słoiku obok waga i telefon oraz szara koperta leżą na stole
  • woreczki strunowe z zawartością białego proszku leżą na stole
  • worek foliowy z zawartością zielonego suszu
Powrót na górę strony