Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny bierze udział w organizacji Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym roku potrwa on od 21 do 27 lutego. Każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów i organizacji pozarządowych w całym kraju.

W organizację przedsięwzięcia, oprócz Ministerstwa i Prokuratury Krajowej, włączają się asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa tych poszkodowanych. Wiąże się także z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, który wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku.

Ministerstwo Sprawiedliwości stale monitoruje sytuację osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz podejmuje działania na rzecz poprawy ich położenia. Organizatorzy tygodnia pomocy chcą umożliwić osobom pokrzywdzonym znalezienie profesjonalnego i adekwatnego wsparcia, a w rezultacie - zmianę sytuacji życiowej.

Dokładne informacje o miejscu i godzinach dyżurów osób, które udzielą w tym czasie wsparcia pokrzywdzonym, będą dostępne za pośrednictwem mediów lokalnych oraz stron internetowych instytucji biorących udział w obchodach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Wsparcie będzie również oferowane przez placówki działające w ramach ogólnopolskiej Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, finansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Wykaz miejsc świadczenia pomocy wraz z ich lokalizacją jest dostępny na stronie:

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy

Źródło: gov.pl

Pomoc i wsparcie w ramach akcji można otrzymać również w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz w jednostkach podległych.

Dyżury w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu: w godzinach 7.30-21.30 - pomoc można uzyskać osobiście w jednostce lub pod numerem telefonu 47 83 46 402.

Komisariat Policji w Szczawnicy w godz. 8.00-15.00

Komisariat Policji w Czarnym Dunajcu w godz. 8.00-15.00

Komisariat Policji w Rabce-Zdroju w godz. 8.00-14.00

Komisariat Policji w Jabłonce w godz. 8.00-15.00

Posterunek Policji w Łapszach Niżnych w godz. 8.00-14.00 

 

Powrót na górę strony