Aktualności

W porzuconym samochodzie znaleziono martwego mężczyznę

Data publikacji 04.01.2022

W bagażniku zabezpieczonego w Ludźmierzu samochodu poszukiwanego przez słowackich policjantów, policjanci ujawnili ciało zaginionego Słowaka. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które prowadzi nowotarska prokuratura.

W sylwestrową noc w Ludźmierzu policjanci zabezpieczyli zamknięty  samochód osobowym marki Skoda typu kombi  (tylne szyby przyciemniane) poszukiwany przez słowacką policję. Podczas dalszych czynności  ustalono, że samochodem mógł poruszać się zaginiony 40-letni obywatel Słowacji. Mężczyzna był policjantem i mógł posiadać przy sobie broń palną.

Podczas szczegółowych oględzin w bagażniku typu kombi funkcjonariusze ujawnili ciało mężczyzny z raną postrzałową głowy. Przy ciele leżała broń palna i dokumenty należące go zaginionego na terenie Słowacji 40-latka. Z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, grupy dochodzeniowo-śledczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzono oględziny miejsca znalezienia pojazdu i samochodu oraz zwłok. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Wstępnie wykluczono, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby. W poniedziałek rano tj. 3 stycznia br. po okazaniu zwłok rodzina potwierdziła, że znaleziony w bagażniku to zaginiony 40-letni obywatel Słowacji.  W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które prowadzi nowotarska prokuratura.  W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która wyjaśni przyczynę śmierci 40-latka.

 

Powrót na górę strony