Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu nowotarskiego

Data publikacji 03.01.2022

W miniony weekend, na drogach powiatu nowotarskiego doszło do 2 wypadków i 11 kolizji drogowych. Czterech kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość, ujawniono także pięciu nietrzeźwych kierujących. Na skrzyżowaniu w Klikuszowej, aby udrożnić tworzące się zatory drogowe ruchem kierowali policjanci.

W okresie  od 31 grudnia ub.r. do 2 stycznia br. na drogach powiatu nowotarskiego odnotowano 11 kolizji oraz 2 wypadki drogowe, w których poszkodowanych zostało 5 osób. Sprawcami trzech zdarzeń drogowych byli nietrzeźwi kierujący. W Nowy Rok nad ranem, w Ostrowsku 30-letni mężczyzna kierujący oplem uszkodził ogrodzenie kilku posesji. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  

Tego samego dnia w południe, w Krośnicy na łuku drogi 25-latek kierujący samochodem osobowym marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącą z naprzeciwka skodą, następnie wjechał do rowu gdzie pojazd dachował. Szybka reakcja kierowcy skody, który zjechał do prawej krawędzi jezdni najprawdopodobniej zapobiegła tragedii. Ranny kierowca bmw został przewieziony do szpitala. 25-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Młody kierowca stracił prawo jazdy i odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

Przed północą w Zubrzycy Górnej, kierujący samochodem marki Audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, po czym wraz z pasażerem uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili miejsce pobytu właściciela pojazdu. Zarówno 26-latek i jego 18-letni kolega byli pod wpływem alkoholu. Żaden nie przyznawał się do kierowania pojazdem w chwili zdarzenia.  Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy. Ponadto w Sylwestra, około godziny 9 rano, w Lasku 29-latek kierował bmw mając 3 promile alkoholu w organizmie, a po północy 48-letni motorowerzysta wydmuchał promil alkoholu. Dalszą jazdę kierowcy jednośladu udaremnili policjanci z Krakowa, którzy przejeżdżali prywatnym samochodem przez powiat nowotarski.

Czterech kierujących, którzy w okresie długiego weekendu na terenie obszaru zabudowanego jechali z prędkością powyżej 50km/h, stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, przypisano im po 10 punktów karnych i zostali ukarani mandatami karnymi. Dwóch z nich w kwocie 400 i 500 złotych. Natomiast dwóch, którzy dopuścili się wykroczeń 2 stycznia br., po zmianie przepisów,  za jazdę z prędkością 112 i 120 km/h przy dopuszczalnej pięćdziesiątce zostali ukarani mandatami karnymi po 2 000 złotych.

W okresie noworocznym na Podhale przyjechało wielu turystów, w związku z czym na drogach dojazdowych tworzyły się duże korki. Policjanci ruchu drogowego w miejscu tworzenia się zatorów drogowych kierowali ruchem ręcznie.

Powrót na górę strony