Aktualności

Uwaga! Uaktywnili się oszuści metodą na Blik-a.

Data publikacji 30.12.2021

Mieszkaniec powiatu nowotarskiego metodą na Blik-a stracił ponad 1,5 tys. złotych. Apelujemy o ostrożność. Weryfikuj prośby o pieniądze przesyłane przez komunikatory internetowe!

Mężczyzna otrzymał wiadomość od „szwagra” na popularnym komunikatorze internetowym z prośbą o pożyczkę. W przesłanej wiadomości poprosił go o kod Blik, aby zapłacić za paczkę. Ten przekonany, że to jego szwagier prosi o pożyczkę po wygenerowaniu kodu nic nie podejrzewając przesłał jeden kod, a później drugi i zatwierdził obie transakcje w telefonie. Kiedy po chwili otrzymał wiadomość, tym razem od prawdziwego szwagra, że ktoś włamał się jego konto i w jego imieniu rozsyłał wiadomości z prośbą o pożyczkę, niestety było już za późno. Okazało się, że pieniądze natychmiast zostały wpłacone na terenie innego województwa. W ten sposób mieszkaniec powiatu nowotarskiego stracił ponad 1,5 tys. złotych. Sprawę oszustwa zgłosił w nowotarskiej komendzie.

Apelujemy do osób korzystających z płatności metodą  BLIK, aby nie udostępniały wygenerowanych kodów.

W sytuacji, gdy ktoś prosi o przekazanie takiego kodu, zawsze skontaktuj się z tą osobą, aby potwierdzić jej tożsamość. Wykonanie połączenia zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.

Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje.

  • logo z napisem blik
Powrót na górę strony