Aktualności

17-latek z narkotykami wpadł podczas kontroli drogowej

Data publikacji 30.12.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy zatrzymali 17-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Chłopak jechał jako pasażer i wpadł podczas kontroli drogowej.

W Święta Bożego Narodzenia policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy w miejscowości Szlachtowa zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Początkowo kontrola przebiegała bez żadnych nieprawidłowości. Kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził jednak siedzący na miejscu pasażera 17-latek. Chłopak w ręku trzymał kilka woreczków strunowych, a w nich jak się później okazało była substancja psychoaktywna m.in. mefedron. Nastoletni właściciel narkotyków został zatrzymany i przewieziony do szczawnickiego komisariatu. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania 17-latka, gdzie znaleźli kolejne woreczki strunowe, tym razem z marihuaną.

Jeżeli nieletni dopuszcza się popełnienia przestępstwa przed ukończeniem 17 roku życia, stosuje się środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. 17-latek za posiadanie narkotyków odpowie jak osoba dorosła. Zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za nieuprawnione posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Powrót na górę strony