Aktualności

Złodziejska para poszukiwana przez nowotarskich policjantów została zatrzymana przez stołecznych wywiadowców.

Data publikacji 13.12.2021

19-latek i jego 18-letnia znajoma, podejrzewani min. o przestępstwa kradzieży, kradzieży z włamaniem i przywłaszczenie mienia jakich dokonali na początku grudnia w okolicach Nowego Targu, zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji w jednej z warszawskich galerii handlowych. Oboje zostali przekazani policjantom z Nowego Targu, którzy przedstawili im zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem i kradzieży samochodu. 19-latek został na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany przez nowotarski sąd na 2 miesiące. Policjanci odzyskali skradziony samochód, większą część gotówki i biżuterię.

W nocy z 2 na 3 grudnia br. na terenie jednej z miejscowości w gminie Nowy Targ doszło do kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego.  Włamywacze skradli portfel z gotówką, złoty pierścionek, zegarek i telefon komórkowy (straty wyceniono na 10 000 zł).

Po trzech dniach (6 grudnia ) w południe, włamano się do innego domu w tej miejscowości, gdzie po wybiciu szyby sprawcy weszli do środka i wynieśli sejf z zawartością gotówki i biżuterii (o łącznej wartości 80 000 zł). Przy okazji uszkodzili również drzwi wejściowe i marmurowe schody.

W przypadku tego drugiego włamania  gospodarze przeglądnęli posiadany monitoring i ku swojemu zdziwieniu zauważyli na nim  …. swoją 18-letnią wnuczkę która działała  z nieznanym mężczyzną. Co istotne, pierwsze z włamań miało miejsce w domu rodzinnym 18-latki.
Nowotarscy policjanci w toku dochodzenia ustalili, że 18-latka i jej kolega po kradzieży uciekli i przebywali na terenie Warszawy. Policjanci podejrzewali, że pierwszego włamania dokonała ta sama para. Ustalili także, że do kradzieży z włamaniem złodziejska para wykorzystywała forda focusa skradzionego wcześniej na terenie Nowego Targu.

Wizerunek włamywaczy przekazano stołecznym policjantom, jak również informację,  że podejrzani mogą poruszać się skradzionym fordem.  7 grudnia policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji sprawdzając sklepy znajdujące się na terenie jednej z  galerii handlowych w Śródmieściu zauważyli mężczyznę i kobietę odpowiadających rysopisowi. Stołeczni wywiadowcy zatrzymali 18-latkę i jej 19-letniego kompana. Policjanci zabezpieczyli przy nich gotówkę w wysokości ponad 45 tysięcy złotych. Natomiast w trakcie przeszukania forda pozostawionego przez parę na parkingu podziemnym galerii zabezpieczyli rzeczy, które mogły pochodzić z przestępstwa, m.in. biżuterię, jak również łomy, które posłużyły zatrzymanym do otwarcia skradzionego sejfu.

Para została osadzona w pomieszczeniach dla zatrzymanych, a następnie przekazana policjantom z Nowego Targu.  Po przewiezieniu do nowotarskiej komendy śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty dot. wyżej opisanych kradzieży z włamaniem, naruszenia miru domowego (w związku w wtargnięciem do domku letniskowego) w Nowym Targu, kradzieży samochodu marki Ford i usiłowania kradzieży quada w Nowy Targu. Prokurator wystąpił wobec wnioskiem do nowotarskiego sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych. W piątek (10 grudnia) sąd  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania (na okres 2 miesięcy) wobec  19-latka. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 

 

 

Film filmik.mp4

Pobierz plik filmik.mp4 (format mp4 - rozmiar 24.65 MB)

Powrót na górę strony