Aktualności

Debata społeczna w Krościenku nad Dunajcem

Data publikacji 29.11.2021

25 listopada br. w budynku Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem przeprowadzono debatę społeczną na temat „Bezpieczeństwa pieszych w miejscowości Krośnica”.

W debacie udział wzięli Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem podinsp. Szymon Kowalczyk, st.asp. Dorota Kowalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego, oficer prasowy nowotarskiej komendy asp. Dorota Garbacz, Jan Dyda Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem oraz radni, sołtys, mieszkańcy Krośnicy.

Na wstępie komendant komisariatu przywitał wszystkich obecnych, podziękował za przybycie i przedstawił cel spotkania. Następnie przedstawiono narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i omówiono stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miejscowości Krośnica, prezentując dane statystyczne zdarzeń drogowych w poszczególnych latach. W dalszej części spotkania głos zabrał Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, po czym przystąpiono do wspólnej dyskusji na temat bezpieczeństwa pieszych w miejscowości Krośnica. W trakcie rozmów uczestnicy spotkania zgłaszali problemy i zagrożenia w ruchu drogowym, a organizatorzy debaty przyjęli uwagi zobowiązując się do podjęcia odpowiednich działań w celu wyeliminowania, bądź zminimalizowania sygnalizowanych zagrożeń.

Wszystkim obecnym dziękujemy za udział w debacie. Takie spotkania pozwalają nam na poznanie i wypracowanie wspólnych działań służących poprawie bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

Powrót na górę strony