Aktualności

Młody kierowca z narkotykami

Data publikacji 16.11.2021

19-latek kierujący oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Młody kierowca został zatrzymany po pościgu. Okazało się, że nie posiadał prawa jazdy …. posiadał narkotyki.

W niedzielę po północy podczas patrolu Czarnego Dunajca miejscowi policjanci zauważali opla, którego kierowca miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Podejrzewając, że osoba prowadząca pojazd może być pod wpływem alkoholu, dali sygnał do zatrzymania. Kierowca zignorował polecenie mundurowych, przyspieszył i pojechał dalej. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem. Na skrzyżowaniu opel wjechał na drogę gruntową pomimo ustawionego tam znaku „zakaz ruchu”, po czym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pole rolne. Okazało się, że za kierownicą opla siedział 19-letni mieszkaniec gminy Czarny Dunajec, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że młody kierowca był trzeźwy, jednak miał problem z utrzymaniem równowagi i logicznym wypowiadaniem się. Po chwili źle się poczuł i zaczął wymiotować. W rozmowie przyznał policjantom, że zażył środki odurzające -  około 1 grama mefedronu. Policjanci w portfelu 19-latka znaleźli dwa woreczki strunowe z narkotykami. Kiedy stan mężczyzny się pogorszał policjanci wezwali karetkę pogotowia. 19-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Pobrano mu także  krew do badania pod kątem zawartości narkotyków.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Jeżeli badanie krwi wykaże obecność narkotyków, dodatkowo 19-latek odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara  do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony