Aktualności

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Nietrzeźwy 27-latek z zakazem prowadzenia pojazdów nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu został zatrzymany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

W piątek rano, policjanci z nowotarskiej komendy otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym toyotą. Podczas przejazdu, na ulicy Parkowej w Nowym Targu funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd i dali sygnał kierowcy do zatrzymania. Ten zignorował polecenie mundurowych, przyspieszył i pojechał dalej. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem. Kierowca toyoty jadąc kolejno ulicą Kolejową, Waksmundzką, Jana Pawła II  i Alejami 100-lecia swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Waksmund policjanci zajechali drogę kierowcy uniemożliwiając dalszą jazdę. Za kierownicą toyoty siedział 27-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ i przewoził trzech pasażerów. Mężczyzna był nietrzeźwy – miał  ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. W bazie danych ustalono, że obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości,  niezatrzymanie się do kontroli drogowej, niestosowanie się do wyroku sądu, podejrzanemu grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia drogowe i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • radiowóz a za nim zniszczony samochód
Powrót na górę strony