Aktualności

TYMCZASOWY ARESZT DLA SPRAWCÓW NARUSZENIA MIRU DOMOWEGO I POBICIA

Data publikacji 11.11.2021

Policjanci z Nowego Targu zatrzymali dwóch braci w wieku 24 i 25-lat z gminy Nowy Targ. Obaj odpowiedzą za naruszenie miru domowego i pobicie, a 24-latek dodatkowo za wymuszenie rozbójnicze.

31 października br. wieczorem obaj mężczyźni przyjechali pod domu swej znajomej na terenie gminy Nowy Targ i pomimo jej sprzeciwu wtargnęli do środka. U kobiety w tym czasie przebywał jej 28-letni kolega. Obaj agresorzy dotkliwie go pobili, po czym uciekli. Poszkodowany mężczyzna stracił przytomność i został przewieziony do szpitala.

Sprawą  natychmiast zajęli się nowotarscy policjanci.  24 i 25-letni bracia z gminy Nowy Targ zostali zatrzymani już następnego dnia przez funkcjonariuszy i przewiezieni do nowotarskiej komendy. Obaj byli dobrze znani policjantom z licznych interwencji z ich udziałem. Bracia usłyszeli zarzuty naruszenia miru domowego i pobicia, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że młodszy ze sprawców, kilka dni wcześniej groził pewnemu mezczyźnie, mieszańcowi powiatu tatrzańskiego i próbował wymusić od niego kilka tysięcy złotych.  24-latek usłyszał więc także zarzut usiłowania usiłowania wymuszenia rozbójniczego za co grozi kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.
Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wystąpił w wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego wobec zatrzymanych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych  trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Powrót na górę strony