Aktualności

UKRADŁ BIŻUTERIĘ O WARTOŚCI KILKANASTU TYSIĘCY ZLOTYCH

Data publikacji 09.11.2021

3 miesiące aresztu zastosował sąd na wniosek prokuratora wobec 53-letniego sprawcy kradzieży biżuterii z domu w gminie Szaflary. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi nawet 7,5 roku więzienia.

Pod koniec października br., w   jednym z domów w gminie Szaflary doszło do kradzieży biżuterii o wartości kilkunastu tysięcy złotych.  Kiedy właścicielka zorientowała się, że jej biżuteria zniknęła o całym zdarzeniu powiadomiła Policję. Jednocześnie rodzina umieściła w mediach społecznościowych zdjęcie nagrania z monitoringu, na którym widoczny był wizerunek sprawcy.
W piątek tj. 5 listopada br. po godzinie 9 rano, rodzina okradzionej kobiety otrzymała telefoniczną informację o tym, że sprawca kradzieży aktualnie przebywa na terenie sąsiedniej miejscowości Maruszyna, gdzie krąży od jednego domu do drugiego rozdając obrazki i prosząc o pieniądze. Kiedy okradzeni dojechali na miejsce, od razu rozpoznali sprawcę kradzieży biżuterii, którego ujęli, a o całym zdarzeniu natychmiast poinformowali policjantów. Mężczyzna był w tych samych ubraniach co w dniu kradzieży, a wizerunek dokładnie odpowiadał temu z monitoringu.
Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że złodziej to 53-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. 53-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli część skradzionej przez niego biżuterii (bransoletkę) … w skarpecie.
Okazało się, że 53-latek działał w recydywie, a w sierpniu br. opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok m.in za kradzież. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi nawet 7,5 roku więzienia. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Powrót na górę strony