Aktualności

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 08.11.2021

Tylko w weekend 9 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Kierowca forda wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy, każdego dnia reagują na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego. Podczas minionego weekendu ujawnili 9 kierujących, którzy na terenie obszaru zabudowanego przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W piątek na terenie Rabki-Zdrój i Rdzawki „wpadło” 3 kierowców, kolejnych 2 w sobotę w Lipnicy Małej i Orawce. W niedzielę na terenie Jabłonki policjanci ujawnili 4 kierowców, którzy pomimo obowiązującej prędkości 50 km//h, jechali z prędkością ponad 100 km/h. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h, grozi mandat karny od 400 do 500 złotych i 10 punktów karnych.

Dodatkowo kierowca forda, który w niedzielę w nocy przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 20 km/h, wsiadł za kierowcę pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące. W tym przypadku okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy.

Przypominamy, że:

• przekraczając limit dopuszczalnej  prędkości  o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy;

• jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu - okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;

• natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

 

 

Powrót na górę strony