Aktualności

Nastolatki ukradły perfumy i kosmetyki

Nowotarscy policjanci zatrzymali 13 i 14 – latkę za kradzież w drogerii. Z uwagi na wiek, obie będą odpowiadały przed sądem rodzinnym i nieletnich.

3 listopada br. przed godziną 17, policjanci Wydziału Prewencji zostali wezwani do kradzieży sklepowej w jednej z drogerii w Nowym Targu.  Sprawczynie zostały ujęte przez ochroniarza, kiedy nie płacąc za towar przeszły za linię kas i kierowały się do wyjścia. Okazało się, że nastolatki zabrały z półek i schowały do torebki różnego rodzaju perfumy oraz błyszczyk. Nieświadome, że były obserwowane przez ochroniarza, nie płacąc za kosmetyki przeszły za linię kas i chciały wyjść z sklepu. W tym momencie zostały ujęte przez pracownika ochrony, który o całym zdarzeniu powiadomił policję. Dziewczyny zostały przewiezione do nowotarskiej komendy, a kosmetyki wróciły na półkę sklepową. Z uwagi na wiek, sprawa 13 i 14-latki zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Nowym Targu III Wydział Rodzinny i Nieletnich.

To już kolejny przypadek kradzieży przez osoby nieletnie w ostatnim tygodniu. Przypominamy, że niepełnoletność sprawcy nie oznacza jego bezkarności. Osoby nieletnie także odpowiadają za popełnione czyny, ale przed sądem rodzinnym i nieletnich. 

 

 

Powrót na górę strony