Aktualności

Podsumowanie akcji ZNICZ na drogach powiatu nowotarskiego

Data publikacji 02.11.2021

Tegoroczna akcja „Znicz" prowadzona przez policjantów na terenie powiatu nowotarskiego przebiegła spokojnie i bezpiecznie zarówno na cmentarzach i drogach dojazdowych. Na drogach powiatu nowotarskiego doszło do 1 wypadku drogowego i 30 kolizji drogowych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących i 4 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość.

Za nami okres intensywnej pracy policjantów podczas ogólnopolskich działań „Znicz”. W okresie trwania akcji na drogach powiatu nowotarskiego napotkać można było zwiększoną liczbę patroli policyjnych. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.  Tegoroczna akcja „Znicz” na terenie powiatu nowotarskiego pomimo, że rozpoczęła się od niebezpiecznego wypadku drogowego w kolejnych dniach przebiegała spokojnie. Kierujący dostosowywali się do poleceń wydawanych przez policjantów, dzięki czemu ruch w rejonie cmentarzy pomimo, że był wzmożony odbywał się płynnie. W czasie tworzenia się zatorów drogowych policjanci kierowali ruchem, aby szybko rozładować tworzące się korki.

Do niebezpiecznego wypadku doszło w piątek rano (29.10.21r.) w Ochotnicy Górnej. Jak ustalono na miejscu zdarzenia, 20-letni kierujący audi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę i pojazd z kilku metrów spadł do potoku. Młody mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu wyjaśniają okoliczności sobotniego zdarzenia w miejscowości Stare Bystre, gdzie urazu głowy doznał 13-latek. Chłopiec najprawdopodobniej został potrącony przez samochód, kiedy wracał do domu. Na szczęście obrażenia nie zagrażają jego życiu. Dokładny przebieg zdarzenia i osoba kierująca pojazdem będą ustalane w trakcie prowadzonego postępowania. W trakcie trwania działań odnotowano 30 kolizji drogowych, wyeliminowano z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących i 4 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość.

 

Powrót na górę strony