Aktualności

Nietrzeźwy traktorzysta

Data publikacji 27.10.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali do kontroli traktorzystę. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a na błotniku przewoził … trzeźwego pasażera, który posiadał prawo jazdy.

We wtorek około godziny 9.00 rano w Lipnicy Wielkiej, policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zauważyli jadący ciągnik rolniczy, który posiadał niesprawne oświetlenie. Za kierownicą pojazdu siedział 67-letni mężczyzna, a na błotniku przewoził pasażera. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca był pod wpływem alkoholu i „wydmuchał” ponad pół promila. W związku z kierowaniem ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, funkcjonariusze zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy i zakazali dalszej jazdy. Pojazd został przekazany pasażerowi, który był… trzeźwy i posiadał prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia - prowadzenie pojazdu bez wymaganych świateł oraz przewożenie ciągnikiem większej liczby osób niż dopuszczają to przepisy.

 

Powrót na górę strony