Aktualności

Czterech kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość

Tylko minionej nocy policjanci ruchu drogowego ujawnili czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h ma terenie obszaru zabudowanego. Wszystkie wykroczenia kierowcy popełnili w miejscowości Ostrowsko na DW 969.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy, każdego dnia reagują na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego. Minionej nocy w miejscowości Ostrowsko sprawdzali stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości na terenie obszaru zabudowanego. Tylko do północy funkcjonariusze ujawnili czterech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy kierowcy za popełnione wykroczenie stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i zostali ukarani mandatami oraz 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h grozi mandat karny od 400 do 500 złotych i 10 punktów karnych. Dodatkowo jeżeli przekroczenie prędkości ma miejsce na terenie obszaru zabudowanego kierowca traci prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Powrót na górę strony