Aktualności

TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO. 6 LISTOPADA SPRAWDŹ BEZPŁATNIE USTAWIENIA ŚWIATEŁ W POJEŹDZIE

21 października br. ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”, która potrwa aż do 15 grudnia br. Kampania prowadzona jest we współpracy ze stacjami diagnostycznymi, na których w dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia br. kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł pojazdów.

W czwartek  21 października 2021 roku o godz. 11.00 na Stacji Kontroli Pojazdów Transbud Nowa Huta S.A w Krakowie przy ul. Ujastek 11, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie przeprowadził  briefing prasowy, a diagności zaprezentowali jak wygląda kontrola świateł pojazdu.

W ramach zainaugurowanej akcji kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia i ustawienie świateł w swoich pojazdach. W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne, warto zwrócić uwagę na stan oświetlenia pojazdów, którego jakość bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Podczas trwania działań odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Aplikacja Yanosik doprowadzi do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierających kampanię. Akcja będzie też promowana poprzez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network, co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.

Dodatkowo, w okresie jesienno-zimowym małopolscy policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania, podczas których zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny świateł w pojazdach i na wykroczenia związane z korzystaniem z nich.

Zakładane cele kampanii:

  •  zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno – zimowym zagrożenia związane  z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem,
  •  wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym   z warunkami technicznymi oświetleniem,
  •  stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na stacjach diagnostycznych – poza terminem badania technicznego,
  •  propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – kierujący pojazdem  (m.in. promowanie używania przez pieszych elementów odblaskowych) oraz kierujący – pieszy (obserwowanie drogi i jej otoczenia).

Na terenie powiatu nowotarskiego w dniach 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 r. kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli pojazdów:

Fast Fix 34-700 Rabka-Zdrój ul. Podhalańska 4

Auto Servis Boroń 34-400 Nowy Targ ul. Krakowska 3

Widera Wiesław 34-450 Krościenko nad Dunajcem ul. Jagiellońska 123a

Palmar ul. Przemysłowa 10 34-480 Jabłonka

MOTO SERVICE WORWA SP.J. 34-400 Nowy Targ ul. Szaflarska 156

 

 

  • logo z napisem twoje światła nasze bezpieczeństwo
Powrót na górę strony