Aktualności

Policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w środkach komunikacji i obiektach handlowych

Data publikacji 26.10.2021

Każdego dnia wzrasta liczba osób zakażonych wirusem, dlatego policjanci kontrolują środki komunikacji publicznej, galerie i inne obiekty, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.

Z uwagi na dobowy wzrost osób zakażonych COVID-19, a także reagując na sygnały wpływające od współpasażerów i osób robiących zakupy o tym, że nie wszyscy stosują do tego obowiązku, funkcjonariusze podejmują bardziej zdecydowane działania. Obowiązujące przepisy obligują osoby podróżujące komunikacją miejską, a także przebywające w galeriach handlowych i innych obiektach użyteczności publicznej do zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki.

Policjanci prowadząc kontrole, zwracają szczególną uwagę na tych, którzy próbują omijać przepisy covidowe i nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Od wczoraj prowadzone są kontrole wspólnie z inspekcją sanitarną w galeriach i sklepach oraz obiektach, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Dla zapominalskich wczorajsze interwencje kończyły się pouczeniem, natomiast tym, którzy lekceważyli upomnienia, policjanci wręczali mandaty karne. W tym przypadku mandat wynosi od 20 do 500 zł, natomiast jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu, organ ten może orzec grzywnę nawet do 5000 zł.

Kontrole w komunikacji miejskiej, galeriach i sklepach, w tym z przedstawicielami sanepidu będą prowadzone codziennie. Dlatego przypominamy o obowiązku stosowania się do obostrzeń sanitarnych i zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w miejscach, gdzie jest to wymagane.

Powrót na górę strony