Aktualności

Jechali na „podwójnym gazie” i wjechali do rowu

Data publikacji 21.10.2021

Tylko wczoraj wieczorem w Jabłonce dwóch nietrzeźwych kierowców zakończyło swoją jazdę w przydrożnym rowie.

Około godziny 21.00 w Jabłonce na DK 7, 64-letni kierujący volkswagenem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni, chodnik i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca jechał sam i na miejscu został opatrzony przez ratowników medycznych. Jego obrażenia okazały się niegroźne. Na szczęście na chodniku nie było nikogo i nic poważnego się nie stało. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila. 64-latek za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu stracił prawo jazdy.

Natomiast godzinę później w Jabłonce na ul. Długiej, 44-letni obywatel Ukrainy kierujący mercedesem, również swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Obaj nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości i wykroczenie, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi im wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony