Aktualności

Szkoła Trzeźwych Kierowców

Data publikacji 20.10.2021

W auli Urzędu Miasta Nowy Targ odbyła się kolejna edycja „Szkoły trzeźwych kierowców”. Prowadzona od 2005 roku akcja adresowana jest do kursantów oraz instruktorów prawa jazdy i ma na celu przeciwdziałanie przypadkom jazdy samochodem pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Podczas spotkania wykład w temacie edukacji o zagrożeniach występujących podczas kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu, narkotyków bądź dopalaczy przeprowadziła pani Beata Bernatek, Psycholog - Psychoterapeuta. Odpowiedzialność prawną omówili: podinsp. Robert Stasik Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz st.asp. Dorota Kowalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W kolejnej części spotkania Kierownik Oddziału Małopolskiego Ruchu Drogowego w Nowym Targu pan Stanisław Barnaś omawiał zasady przeprowadzenia egzaminu na prawo jazdy.

Poruszono temat tzw. „licznika trzeźwości”, na podstawie którego można w przybliżeniu określić zawartość alkoholu we krwi oraz śledzić czas pozostawania pod jego wpływem. Dużo emocji wśród uczestników wzbudziły ćwiczenia w alkogoglach i narkogoglach.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono ulotki, deklaracje odpowiedzialny pasażer oraz drobne upominki w postaci kubków i zapachów samochodowych.

Organizatorami szkolenia byli: Burmistrz Miasta Nowego Targu, Komenda Powiatowa Policji oraz Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Targu.

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie dla Pana Stanisława Żółtek i Tadeusza Kościółek Kierowników Ośrodków Szkolenia Kierowców w Nowym Targu.

Powrót na górę strony