Aktualności

Jechali za szybko i wyprzedzali na "podwójnej ciągłej"

Nadmierna prędkość na terenie obszaru zabudowanego i niezastosowanie się do znaku P-4 „linii podwójnej ciągłej”. To wykroczenia popełnione przez dwóch kierowców w przeciągu pół godziny w Rabce-Zdroju na DK28. Obaj stracili prawo jady i zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Nowotarska grupa SPEED każdego dnia patroluje drogi powiatu nowotarskiego zwracając szczególną uwagę na popełniane przez kierujących wykroczenia drogowe. Wczoraj wieczorem policjanci z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu z wideorejstratorem w Rabce-Zdroju na DK 28 ujawnili dwóch kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie obszaru zabudowanego i wyprzedzali na „podwójnej ciągłej”.  22-letni kierujący volvo jechał z prędkością 110 km/h  i dodatkowo wyprzedzał pomimo podwójnej linii ciągłej. Natomiast 25-letni kierujący volvo przekroczył dozwolona prędkość o 63 km/h i również zignorował poziomy znak i wyprzedzał na „podwójnej ciągłej".

Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, zostali ukarani mandatami w wysokości 600 złotych i przypisano im po 15 punktów karnych.

Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem za niezastosowanie się do znaku P-4 „linii podwójnej ciągłej” grozi mandat karny w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. Natomiast za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h grozi mandat karny od 400 do 500 złotych i 10 punktów karnych. Dodatkowo jeżeli przekroczenie prędkości ma miejsce na terenie obszaru zabudowanego kierowca traci prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

 

Powrót na górę strony