Aktualności

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Nowotarska grupa „SPEED” patrolująca drogi powiatu namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie obszaru zabudowanego. Czterech kierowców straciło prawo jazdy i zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Grupa „SPEED” ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W piątkowy wieczór, w Orawce policjanci zatrzymali kierującego motocyklem marki Yamaha, który pędził w obszarze zabudowanym 121 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 71 km/h. Dodatkowo 38-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Następnie w miejscowości Spytkowice kierujący fordem poruszał się z prędkością 115 km/h, przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Kolejno w Rabce-Zdroju policjanci ujawnili dwóch kierujących audi, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie obszaru zabudowanego. Pierwszy jechał za szybko o 52 km/h, kolejny o 71 km/h.

Cała czwórka straciła prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, została ukarana mandatami oraz punktami karnymi.

Powrót na górę strony