Aktualności

Areszt dla sprawcy znęcania nad rodziną

Policjanci z Posterunku Policji w Łapszach Niżnych zatrzymali 52 – latka podejrzanego o znęcanie się nad swoją rodziną. Domowy agresor trafił do tymczasowego aresztu.

W poniedziałek (27 września br.) policjanci zostali wezwani do awantury domowej w jednym z domów w gminie Łapsze Niżne. Na miejscu okazało się, że 52-latek przyszedł do domu pomimo prokuratorskiego zakazu zbliżania się do rodziny, zaczął się awanturować i uderzył swoją żonę. Agresor został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Jak się okazało, mężczyzna w czerwcu usłyszał zarzut znęcania, wydano również zakaz zbliżania się do rodziny. 27 września br. mężczyzna złamał zakaz. Następnego dnia podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzut znęcania nad rodziną i uszkodzenia ciała swojej żony. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt, a sąd przychylił się do wniosku prokuratura i zastosował wobec 52-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 207 k.k., kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

 

Powrót na górę strony