Aktualności

Kontrole stanu technicznego autobusów w ramach akcji  „Bezpieczne Wakacje 2023”

Data publikacji 27.06.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu włączyli się w działania kontrolne prowadzone z wykorzystaniem Mobilnej Jednostki Diagnostycznej przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego Oddziału Zamiejscowego w Nowym Targu.

W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego prowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osób podróżujących. Jednym z elementów działań są kontrole przewozu osób autobusami i busami.  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu włączyli się w działania kontrolne prowadzone przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego Oddziału Zamiejscowego w Nowym Targu. Pierwsze działania przeprowadzone zostały w poniedziałek (26 czerwca br. ) na terenie Nowego Targu przy ulicy Bereki. Podczas kontroli autobusów i busów korzystano z Mobilnej Jednostki Diagnostycznej Inspekcji Transportu Drogowego, wyposażonej m.in. w rolki, szarpaki hydrauliczne, czytnik EOBD, dymomierz, analizator spalin, miernik poziomu dźwięku. Wykorzystując ten specjalistyczny sprzęt bezpośrednio na drodze przeprowadzono szczegółową kontrolę stanu technicznego pojazdów. Wycieki płynów eksploatacyjnych, luzy w zawieszeniu, brak hamulca postojowego to niektóre z wykrytych usterek w kontrolowanych busach i autobusach. Policjanci ruchu drogowego kontrolowali także czas pracy oraz trzeźwość kierujących samochodami ciężarowymi.

W okresie wakacyjnym, na terenie Podhala kontrole z wykorzystaniem Mobilnej Jednostki Diagnostycznej prowadzone będą cyklicznie  przez inspektorów ITD wraz policjantami. Dokładność prowadzonych kontroli na drodze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, pozwoli na wykrycie i wykluczenie z ruchu pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz niebezpiecznych dla środowiska co zdecydowanie wpłynie na bezpieczeństwo. 

Powrót na górę strony