Aktualności

Weekendowe zabezpieczenia Policji

Data publikacji 05.06.2023

W miniony weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zabezpieczali III etap 61. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Dodatkowo nowotarscy policjanci zabezpieczali pieszą pielgrzymkę Sursum Corda oraz XIX Samochodową i XIII Motocyklową Pielgrzymkę Strażaków.

W wyścigu wzięło udział około 180 kolarzy, którzy na terenie Małopolski pokonali trzy etapy o łącznej długości 460 kilometrów. Trasa swym zasięgiem przebiegała przez gminę miejską Kraków oraz powiaty: proszowicki, brzeski, bocheński, wielicki, limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański oraz nowosądecki. III etap 61. Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozpoczął się w sobotę 3 czerwca br. w Wieliczce. Sobotnią rywalizację kolarze zakończyli w Nowym Targu. Z kolei w niedzielę 4 czerwca br. kolarze wystartowali z Jabłonki i wyścig zakończył się w Starym Sączu. Przez te dwa dni nad bezpiecznym przejazdem peletonu czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dzięki doskonałej współpracy i skoordynowanym działaniom kolarze przejechali przez teren powiatu nowotarskiego bez żadnych zakłóceń.

Dodatkowo policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w sobotę zabezpieczali pieszą pielgrzymkę Sursum Corda, a w niedzielę XIX Samochodową i XIII Motocyklową Pielgrzymkę Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza. Zarówno w sobotę i niedzielę pielgrzymi bezpiecznie dotarli do Ludźmierza.

Powrót na górę strony