Aktualności

Oszustwo na BLIK-a

Data publikacji 24.01.2023

Mieszkanka powiatu nowotarskiego była przekonana, że pomaga swojemu ojcu. Oszukana metodą na BLIK-a, straciła prawie tysiąc złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosiła się mieszkaniec powiatu nowotarskiego, która została oszukana metodą na BLIK-a. Kobieta była pewna, że otrzymała wiadomość z prośbą o pożyczkę na popularnym komunikatorze internetowym od swojego ojca. Bez potwierdzenia, czy to faktycznie rodzic potrzebował pieniędzy przesłała kod BLIK. Kiedy zorientowała się, że to oszustwo niestety było już za późno. W ten sposób mieszkanka powiatu nowotarskiego straciła blisko tysiąc złotych.

Pamiętaj!

Jeżeli otrzymasz wiadomość z prośbą o pieniądze lub opłacenie przesyłki zawsze telefonicznie lub osobiście skontaktuj się z osobą, od której została wysłana wiadomość, aby potwierdzić tę informację!

Zanim prześlesz kod BLIK upewnij się, że to nie oszust prosi o pożyczkę!  Wykonanie połączenia i rozmowa zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.

Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć również uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje!

 

Powrót na górę strony