Aktualności

Oszustwo metodą na Blika

Mieszkanka powiatu nowotarskiego myśląc, że chroni swoje pieniądze, podała mężczyźnie podającemu się za pracownika banku kod Blik i straciła 500 złotych. Przestrzegamy przed tego typu oszustwami. Nie podawaj kodu Blik nieznajomym.

Wczoraj w południe do mieszkanki powiatu nowotarskiego zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik banku i poinformował ją, że z jej rachunku bankowego wykonano nielegalną transakcję na kwotę 1000 złotych. Żeby ją anulować i odzyskać pieniądze kobieta musiała podać kod Blik i zatwierdzić transakcję w telefonie. Wystraszona kobieta wygenerowała kod Blik i podała swojemu rozmówcy, a następnie zatwierdziła transakcję w telefonie nie czytając treści komunikatu. Po chwili zorientowała się, że z jej konta zniknęło 500 złotych, a pieniądze zostały wypłacone na terenie Warszawy. Kobieta zatwierdziła transakcję wypłaty gotówki 500 złotych na terenie Warszawy, a nie anulowania transakcji na kwotę 1000 złotych. Wtedy dopiero zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. Natychmiast skontaktowała się ze swoim bankiem  i o całym zdarzeniu poinformowała nowotarską policję. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą. 

Przestrzegamy przed tego typu oszustwami. Pamiętaj!

Zanim prześlesz kod BLIK upewnij się, że to nie oszust prosi o podanie kodu!  Wykonanie połączenia do banku i rozmowa z pracownikiem, może uchronić nasze pieniądze.

Warto zalogować się na stronę banku i sprawdzić, czy „nielegalna” transakcja, o której mówi rozmówca faktycznie została wykonana.

Zanim potwierdzisz transakcję Blik zwróć uwagę na opis otrzymanego komunikatu.

Nie daj się oszukać!

Powrót na górę strony