Aktualności

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w Maniowach

W piątek tj. 19 sierpnia br. w zatoce nad Jeziorem Czorsztyńskim w Maniowach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z Podhale Rescue Team-Ratownictwo Wodne oraz Państwową Strażą Pożarną zorganizowali akcję informacyjno-edukacyjną w ramach kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje”. 

To już kolejna wspólna akcja profilaktyczna zorganizowana ze strażakami i ratownikami podczas tegorocznych wakacji. Wspólne działania mają na celu promowanie bezpieczeństwa osób wypoczywających w wodzie i nad wodą, a głównym celem było promowanie bezpiecznego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenia wypadków i utonięć.

Słoneczna pogoda sprawiła, że chętnych do spędzania wolnego czasu nad jeziorem nie brakowało.  Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Organizatorzy kolejno omawiali zasady bezpiecznej kąpieli i radzili, jak należy się zachowywać, aby ten czas spędzony nad wodą i w wodzie był przyjemny i bezpieczny. Dla najmłodszych zorganizowano konkursy, dzieci chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa, a najbardziej aktywni nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Najmłodsi mieli również możliwość, usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i quada i poczuć się jak prawdziwy policjant. Dużym zainteresowaniem uczestników akcji cieszył się przygotowany slalom, który należało pokonać pieszo lub rowerem w specjalnych okularach – alkogoglach. Wzdłuż plaży przebiega ścieżka rowerowa, a policjanci prowadzili z rowerzystami pogadanki edukacyjno-informacyjne przypominające o elementarnych przepisach ruchu drogowego dotyczących rowerzystów i pieszych. Ponadto podczas rozmów z osobami starszymi policjanci zwrócili uwagę na oszustwa metodą na wnuczka, policjanta, czy pracownika ZUS. Podczas akcji funkcjonariusze promowali także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wystartował konkurs plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat, a udział w nim będzie można wziąć od 27 czerwca do 9 września 2022 r. Nagrody dla laureatów konkursu ufundowane zostaną przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU.

Zapraszamy do udziału!

  • dziewczyna jadąca rowerem w alkogoglach
  • dziewczynka przy radiowozie w policyjnej czapce
  • policjant prowadzi pogadankę
  • policjant wręcza ulotki
  • policjantka i plażowicze
  • policjantka rozmawiająca z ludźmi
  • awatar z napisem kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Powrót na górę strony