Aktualności

Za szybko i bez uprawnień

Policjanci nowotarskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującego, który jechał bez uprawnień i przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.  Kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę, około godziny 14.30 podczas patrolu drogi krajowej nr 7 na odcinku Jabłonka-Chyżne, funkcjonariusze z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW, który jechał z prędkością 145 km/h na dozwolonej „dziewięćdziesiątce”. Podczas kontroli po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 33-letni kierowca nie powinien był w ogóle wsiadać za kierownicę. Na początku marca mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Dodatkowo przekroczył limit 24 punktów karnych.

Za swoje postępowanie 33-latek odpowie przed sądem. Z uwagi na kierowanie samochodem pomimo wydanego zakazu na okres 3 miesięcy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Z uwagi na przekroczony limit punktów karnych wystosowano wniosek o sprawdzenie kwalifikacji. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h grozi mandat karny w kwocie 1500 złotych. W przypadku wykroczeń nieobjętych postępowaniem mandatowym  o wysokości grzywny decyduje sąd. Według nowych przepisów za wykroczenia drogowe może on orzec grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych.

 

Powrót na górę strony