Aktualności

Traktorzysta pod wpływem alkoholu spowodował kolizję

Data publikacji 15.11.2021

Ponad 2,5 promila miał kierujący ciągnikiem, który spowodował kolizję drogową. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W sobotę wieczorem w miejscowości Czerwienne doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego. Na miejscu okazało się, że 40-letni traktorzysta podczas wymijania doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem.  Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca opla był trzeźwy, natomiast mężczyzna kierujący ciągnikiem był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila. Ponadto ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych. 40-latek stracił prawo jazdy.

Kilka godzin później w Chochołowie, nietrzeźwy mieszkaniec Tarnowa kierujący skodą,  wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. 

Za popełnione przestępstwo grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Powrót na górę strony