Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy w powiecie nowotarskim

Dwóch nietrzeźwych kierujących zostało zatrzymanych przez policjantów dzięki reakcji innych uczestników ruchu drogowego. Obaj kierowcy nie unikną odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne postępowanie.

W sobotę po godzinie 17, dyżurny rabczańskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Spytkowicach. Kierujący peugeotem miał stracić  panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna, który ruszył z pomocą siedzącemu za kierownicą 26-latkowi, zorientował się, że ten jest kompletnie pijany i próbuje uciec z miejsca zdarzenia. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, nietrzeźwy kierowca był bardzo pobudzony i agresywny. Niejednokrotnie groził zgłaszającemu i jednemu z interweniujących funkcjonariuszy. Dodatkowo znieważył policjanta i naruszył jego nietykalność cielesną. 26-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Badanie alkomatem wykazało ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że mężczyzna nie ma prawa jazdy i  posiada aktywny,  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Następnego dnia, zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, kierowania gróźb, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza. Za popełnione przestępstwa grozi mu wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Natomiast w niedzielne popołudnie w miejscowości Bańska Niżna, mężczyzna jadący swoim samochodem zauważył, że kierujący audi, który jechał przed nim, miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, tym samym stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy audi nagle zjechało na pobocze, mężczyzna natychmiast podbiegł do samochodu i widząc, że kierowca najprawdopodobniej jest  pod wpływem alkoholu wyjął kluczyki ze stacyjki audi i wezwał policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zbadali alkomatem 29-letniego kierującego audi. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 29-latek miał zabrane prawo jazdy. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Dzięki postawie innych uczestników dróg nietrzeźwi kierujący nie unikną odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. 

 

Powrót na górę strony