Ślubowanie nowo przyjętego policjanta - Z życia garnizonu - KPP w Nowym Targu

Z życia garnizonu

Ślubowanie nowo przyjętego policjanta

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu ślubowanie złożył nowo przyjęty policjant. Ślubowanie od policjanta, który zasili szeregi nowotarskiej komendy, uroczyście odebrał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu mł. insp. Grzegorz Wyskiel.

Nowy funkcjonariuszy dołączył do grona nowotarskich policjantów z Wydziału Prewencji. W poniedziałek tj. 11 stycznia br. w sali konferencyjnej budynku Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu policjant złożył  ślubowanie, które uroczyście odebrał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu mł. insp. Grzegorz Wyskiel. Podczas  uroczystości mł. insp. Grzegorz Wyskiel odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzał przyszły stróż prawa. Następnie Komendant Powiatowy wręczył legitymację służbową gratulując i życząc satysfakcji z pracy w Policji i wielu sukcesów w służbie. Gratulacje  wyboru zawodu oraz  satysfakcji z wykonywanych zadań, złożył również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu mł.insp. Piotr Dara. Nowego policjanta przywitali także Naczelnik Wydziału Prewencji wraz z Zastępcą.

30 grudnia br. do służby w  małopolskiej Policji zostało przyjętych 50 osób w tym 13 kobiet. To był siódmy i ostatni nabór w 2020 roku do naszego garnizonu. W ubiegłym roku zostało przyjętych 304 funkcjonariuszy.