Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do nowotarskich policjantów - Aktualności - KPP w Nowym Targu

Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do nowotarskich policjantów

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu mł. insp. Grzegorz Wyskiel otrzymał z rąk harcerek Betlejemskie Światło Pokoju.

W dniu 23 grudnia br. do nowotarskiej komendy przybyły harcerki z Podhalańskiej Drużyny Harcerskiej Salamandry z Nowego Targu, niosąc ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju,  symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Światełko od harcerek osobiście odebrał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu  mł. insp. Grzegorz Wyskiel. Podczas przekazania obecny był również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu mł. insp. Piotr Dara. Światło Pokoju rozpalane jest w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień, skąd wędruje na cały świat. W tym roku  podróży tej towarzyszy hasło "Światło Służby".  W tym trudnym okresie, w jakim obecnie się znajdujemy, hasło nawiązujące  wprost do służby nabiera szczególnego charakteru.

Na zakończenie spotkania Komendant podziękował harcerkom za przybycie, wręczając drobne upominki,  życzył spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.