sierż. Jerzy Monterian z nowotarskiej komendy reprezentował Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w II Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych. Wspólnie z policjantem z Tarnowa wygrali i zdobyli I miejsce.

Policjanci z pucharem

W piątek w Supraślu zakończyły się dwudniowe II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2019 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Najlepszym z najlepszych został patrol rowerowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w składzie sierż. szt. Krzysztof Winkowski i sierż. Jerzy Monterian ( z KPP Nowy Targ). Uroczystego zamknięcia i dekoracji finalistów dokonali m.in. Zastępca Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji młodszy inspektor Piotr Kulesza, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.

Po dwudniowej sportowej rywalizacji zakończyły się II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Urzędem Miejskim w Supraślu przy wsparciu organizacyjnym Grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Łomży oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2019 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Na zasadach honorowego uczestnictwa po raz pierwszy wzięli udział również przedstawiciele Policji z Ukrainy oraz Estonii. Wśród startujących byli ponadto obecni policjanci z V białostockiego okręgu Policji Państwowej. W trakcie zawodów, których sędzią głównym był Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku nadkomisarz Maciej Zakrzewski, rozegrano łącznie cztery konkurencje. Obejmowały one nie tylko wiedzę teoretyczną, która jest kluczem do profesjonalizmu, ale przede wszystkim trzy konkurencje praktyczne mające na celu weryfikację wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnego pokonania trasy 21 km i sztafety biathlonowej. Podnoszenie kwalifikacji i umiejętności policjantów została dostrzeżona zarówno przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, jak i Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka, którzy zawody objęli honorowym patronatem.

Po podsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji okazało się, że najlepszymi policyjnymi patrolami rowerowymi 2019 roku okazały się reprezentacje:

I miejsce - KWP w Krakowie, patrol w składzie: sierż. szt. Krzysztof Winkowski ( z KMP Tarnów) i sierż. Jerzy Monterian ( z KPP Nowy Targ)

 

  • Zwycięzcy konkursu rowerowego udzielają wywiadu radiu Białystok.

 

II miejsce - KWP w Białymstoku, patrol w składzie: sierż. Adrian Czerech i st. post. Karol Szadowski

 

  • Policjanci z Białegostoku pozują do zdjęcia z pucharem.

 

III miejsce - KWP w Szczecinie, patrol w składzie: st. sierż. Adam Wolant i sierż. Denis Tomala

 

  • Policjanci ze Szczecina pozują do zdjęcia razem z pucharem.

 

Najlepszy policyjny patrol rowerowy uhonorowany został Pucharem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Również Komendant Główny Policji ufundował nagrody. Wszyscy laureaci wyróżnieni zostali także odznakami „Zwycięzcy turnieju wiedzy i sprawności zawodowej”.

Laureaci w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani statuetkami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektor Daniela Kołnierowicza. Zwycięzcy otrzymali również upominki przekazane przez Burmistrza  Supraśla Radosława Dobrowolskiego oraz pamiątkowe dyplomy.

sierż. Jerzy Monterian jest absolwentem AWF, instruktorem narciarstwa oraz instruktorem taktyki i technik interwencji. W Policji prowadzi również zajęcia i egzaminy sprawności fizycznej. Na co dzień miłośnik kajakarstwa, raftingu i sporów zimowych. Trenuje także sporty siłowe i sztuki walki.

W ubiegłym roku Jerzy reprezentował KWP w Krakowie podczas Turnieju „Patrol roku”, gdzie drużynowo zajął I miejsce, a w klasyfikacji generalnej wspólnie z kolegą zdobyli  II miejsce.

 

Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Źródło: Podlaska Policja

Więcej zdjęć znajdziesz tu www.facebook.com/PodlaskaPolicja